BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 4558735
nr 455 8735
Bordslampa
70-tal, blå
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 mars 2007
kl 16:10:17
5/3 14:54:29
Blå Eld
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.